8ми Март во Станишиќи– Република Српска

  • Локација на аранжман: Република Српска

 

Повеќе во оваа категорија: « Пролет во МАДРИД
Опис

Етносело

Станишиќи

Бијелина – Република Српска

08.03-11.03.2017

Етно село "Станишиќи"се наоѓа на само неколку километри од Бијелина- Република Српска.Изградено во 2003 година благодарение на инспирацијата на Борис Станишиќ Во текот на неколку години патувајќи  низ српските села во централна Босна во потрага на  стари куќи, објекти,имиџ  како и   начин на живот и култура од крајот на 19 и почетокот на 20 век ги отсликал  во  ова автентично планинско село во средината на рамнината Сабор.

Поделено на две единици од кои едната се стари автентични дрвени куќички во динарски тип направени од дрво  со висок покрив. Мал станбен комплекс каде што куќите се автентични однадвор, а ентериерот е прилагоден на современите потреби на гостите. Сите објекти на оваа локација се лоцирани во близина на езерото и потокот и се поврзани со патеки поплочени со камен

Вториот  го отсликува   духовен ентитет  - во стил на средновековна архитектура изградена во камен, што всушност претставува реплика од историско и верско значење.

Селото содржи мелница - Potočar изградена во 1937 година, воденица од 1917,  која се уште меле брашно за патела, која се служи во ресторанот како и Млекара од 1948 годинакоја служи за  преработка на млеко и складирање на млечни производи, во  дрвени контејнери.

Во склоп на етно селото лоцирани се два хотела во камена градба ,кои нудат луксузен одмор како и користење на wellness и SPA услуги

Тука, очите и душата се одмораат......

ПРОГРАМА

08.03.2018       СКОПЈЕ – Етно село Станишич

Состанок на групата во 22ч кај х.Холедеј Ин. Поаѓање во 22.30ч.Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

09.03.2018       Етно село Станишич

Пристигнување во утринските часови .Сместување во хотел ,слободно време за одмор и рекреација со можност за користење на спа центар. Вечера.По вечерата слободно време.Нокевање

10.03.2018      Етно село Станишич-БИЈЕЛИНА

Појадок . По појадок заминување за Бјелина ,разглед на градот и посета на познати шопинг центри.Вракање во хотел ,слободно време за одмор и рекреација и користење на спа центар.Вечера ( организирана вечера со жива музика по повод 8-ми март.Нокевање

11.03.2018        Етно село Станишич-СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотел ,заминување за Скопје со попатни паузи и царински формалности .Пристигнување во Скопје доцна попладне или во вечерните часови.

 

ЦЕНА за уплата до 31.01 .2018    120     7.450,00 ден

Редовна цена        135€    8.370.00 ден

Во цената е вклучено:

v  Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

v  2  нокевања со појадок и вечера

v  Посета на градот Бјелина и шопинг центри

v  Пратител на групата

Во цената не е вклучено:

v  Задолжително патничко осигурување

v  Доплата за организирана  жива музика повод 8-ми Март 5€

v  Целодневна карта на користење на спа 10

v  Се она што не е споменао во програмата         

  

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

За реализација на програмата потребна е група од 40 патника

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: Home8ми Март8ми Март во Станишиќи– Република Српска
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace