Пролет во МАДРИД

  • Локација на аранжман: Берлин

 

Опис

Пролет во

 МАДРИД

 

Главниот град на Шпанија ,Мадрид  важи за еден од најубавите европски градови ,со фасцинантна архитектура ,големиот број на културни атракции и туристички дестинации кои едноставно оставаат без здив

 

Мадрид е историско – културен центар за Шпанија ,како и за голем број од Јужна Европа.Бидејки областа е населена уште од римско време има многу историски локалитети за истражување и уживање .

Голем број од градбите во Мадрид изгледаат како замоци со што ке си помислите дека се наогате во некоја бајка .Дури и Градското собрание е восхитувачки ,со нео-готски карактеристики .

Постојат многу нешта за да се видат и направат во Мадрид ,како и одличен нокен живот во локалните барови,ресторани и клубови

 

Авион   23.03- 26.03.2018

1ден 23.03  СКОПЈЕ/СОФИЈА  МАДРИД

Состанок на групата пред хотел Холидеј Инн 10.00ч Трансфер до Софија  .Лет од Софија за Мадрид во 16.55ч .Пристигнување во Мадирд во 19.45ч . Трансфер до хотел .Сместување во хотел .Нокевање

2ден  24.03    МАДРИД

Појадок .10.00 ч Панорамско разгледувањ на градот со водич. Посета на главните знаменитости – Шпанскиот  плоштад ,главниот плоштад – Plaza Mayor , паркот El Rtiro ,палатата  Palacio Real de Madrid ,фонтаната Цибелес ,сончевата капија Puerta Del  , стадионот   Santiago Bernabe ,Вракање во хотел.Нокевање.

3ден   25.03 МАДРИД

Појадок.Факултативна посета на еден од музеите – Museo del Prado ,Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia ,Museo Thyssen – Bornemisza . Посета на национален ресторант .Вракање во хотел .Нокевање .

4 ден 26.03   МАДРИД – СОФИЈА

Појадок .Прошетка низ градот ,слободно време до 16.30ч . Летот е во 19.30ч.Пристигнување во Софија на 27.03. во 00.15 ч .Трансфер до Скопје

 

         ЦЕНА   359€ - 22.258 денари  за уплата до 12.01.2018   

РЕДОВНА ЦЕНА 479€  - 29.696 денари

 

Во цената е вклучено

·         Афтобуски трансфер  Скопје – Софија - Скопје

·         Авионски превоз на релација Софија – Мадир 

·         Рачен багаж -10кг ( димензии 55х40х23)

·         Трансфер во Мадир од аеродром до хотел и обратно

·         Хотелско сметување во хотел 3* со услуга 3 нокевања со појадок

·         Организиран разглед на Мадрид

·         Прошетка според програма со придружник

·         Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено

·         Факултативна посета на еден од музеите

·         Влезници за локалитети ,карти за локален превоз

·         Патничко здраствено осигурување

 

НАПОМЕНА

·         Цените се дадени по лице за двокреветна соба ( минимум 2 лица )

·         За еднокреветна соба се доплака 30 % од сумата

·         Плаќање при резервација 30%,и нема можност за откажување ,менување на термин или менување на име

·         Плаќањето се врши по курс од 62,00 денару за 1 Евро.

 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: Home8ми МартПролет во МАДРИД
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace