8ми Март во БЕРЛИН

  • Локација на аранжман: Берлин

 

Опис

БЕРЛИН

Авион 16.03-19.03.2018

 

1 ден  16.03.2018   СКОПЈЕ - БЕРЛИН

Состанок на групата 2ч пред полетување . Лет од Скопје во 12.35ч пристигнување во Берлин во 15.00ч.Трансфер од аеродром Schoenefeld до  хотел .Сместување. Панорамско разгледување на градот и посета на . Меморијалната црква ,Европа-центарот, Новата национална галерија ,Филхармонијата ,плоштадот Потсдам , Sony центарот ,плоштадот Александар плац Градска кука ,ТВ кулата ,Катедралата ,Операта,Брандербушката порта ,Рајхсагот,остатоците од познатиот Берлински ѕид, со Chekprint Charie најпознатиот премин на Берлинскиот ѕид а за многумина можнист за бегство на Источен и Западен Берлин .Вракање во хотел.Нокевање

2ден  17.03.2018 БЕРЛИН

Појадок . Посета на Потсдам,еден од најубавите и најзелините градови во Германија и главен град на Бренденбург.Посета на прускиот дворец Сансуи ,некогашна летна резиденција на кралот Фридрих Велики или прошетка до одтровот музеј комплекс од неколку музеи ,мегу кој и Пергамон,кој има непроценлива збирка на антиквитети .Вечерно крстарење со брод .Вракање во хотел.Нокевање

3ден 18.03.2018  TROPICAL ISLANDS

Појадок .Целодневна факулативна посета на Tropical Islands.Вракање во хотел .Нокевање

4ден 19.03.2018  СКОПЈЕ

Појадок.По појадок напуштање на хотел и трансфер до аеродром .Лет за Скопје во 15.00ч Пристигнување во Скопје во 17.50ч

Цена 299€/18.538.00 денари – за уплати до 20.01.2018

Цена 389€ за редовни уплати

Во цената е вклучено

·         Авионски превоз на релација Скопје – Берлин – Скопје

·         Рачен багаж -10кг ( димензии 55х40х23)

·         Трансфер во Берлин од аеродром до хотел и обратно

·         Хотелско сметување во хотел 3* со услуга 3 нокевања со појадок

·         Организиран разглед на Берлин

·         Прошетка според програма со придружник

·         Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено

·         Факултативна посета на Потсдам ( со влучени влезници за Палатата Сансуси ) 55

·         Крстарење со брод  20

·         Τropical Islands – целодневна посета  70

·         Влезници за локалитети ,карти за локален превоз

·         Патничко здраствено осигурување

 

НАПОМЕНА

·         Цените се дадени по лице за двокреветна соба ( минимум 2 лица )

·         За еднокреветна соба се доплака 30 % од сумата

·         Плаќање при резервација 30%,и нема можност за откажување ,менување на термин или менување на име

·         Плаќањето се врши по курс од 62,00 денару за 1 Евро.

  

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: Home8ми Март8ми Март во БЕРЛИН
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace