8ми Март во РИБАРСКА БАЊА - Србија

  • Локација на аранжман: Србија

 

Опис

РИБАРСКА БАЊА -Србија  

Wellness & Spa Centar

Рибарска Бања се наоѓа во северниот дел на падините на Голем  Јастребец –Србија  на надморска височина од  540м.Опкружена со планински падини,обиколена со букова шума,.Рибарска бања со својата убавина и природа ке ве освои , со тоа што повтроно ке посакате  да ја посетите.

Рибарска Бања може да се пофали со својот модерен Spa & Wellness центар.На  посетителите им нуди одмор и релаксација во сауна ,солена соба,џакузи,фитнес сала,турски амам ,а исто така може да уживаат во многубројни  различни масажи и третмани на база на  лековити билки.Покрај многу други задоволства можете да ја осетите магијата на селското гостопримство со домашна органска храна ,чист воздух и како разни активности во природа и настани карактеристични за рурална средина ( Верски туризам, Етно фестивали)

 

09.03.2018 Скопје – Рибарска Бања

Состанок на групата во 07.30ч ,поагање за Рибарска бања во 08.00ч.Со попатни паузи и царински формалности ,пристигнувањето во Рибарска бања е предвидено во попладневните часови .Слободно време за одмор и релаксација и користење на базен со термални води . Вечера.Слободно време.Нокевање

10.03.2018 Рибарска бања– манстирите Пресвета Богоридица и Св Роман-                              Крушевац

Појадок По појадокот слободно  време за индивидуални активности и, релаксација  во Бањите или Факултативна посета на  Крушевац со попатна  посета  на два манастири кои се наогаат  на Мојсињска Планина-позната како мала “Света Српска Гора “

 Манастирот Покров на  Пресвета Богородица, -местото каде во 1898 година  на малото девојче  Милојка Јочич идејки према изворот  , се појавува мајка Богордица и и порачува на ова место да се изгради црква За овааа црква постојат легенди дека лица во инвалидски колички станувале , и деца прозборувале :Патот го продолжуваме према манастирот ,Св Роман изграден ви IX век –познат како местото на исполнување на сите добронамерни желби , местото каде што со редовни молитви  оздравуваат ,Секој кој ќе го посети овој манастир поклонувајќи се на моштите на светецот ,со молитва и конзумирање на света изворска вода можат да се обратат за помош од светецот .Манастир кој покрај познатите Св  Петака во Јаши Романија и Острошки манстир , се вбројува во најпосетуваните  Во манастирот почива гроф Рајевски чија инспирација е Лав Толстој  даго створи ликот на  гроф Вронски во Ана Каренина херојскиот лик  кој воедно е инспирација  за Заминување  за Крушевац .Посета на Крушевац –градот на кнез Лазар изграден во 1371 година , Посета на Лазаровата тврдина, споменикот на Косовските јунаци и  др,Слободно време за шопинг .Враќање в хотел :Вечера .Ноќевање

11.03.2018 Рибарска бања – Ниш– Скопје

Појадок .По појадокот  напуштање на хотел ,се упатуваме кон  Скопје со попатна посета на Ниш и  можност за шопинг,Пристигнување во Скопје во предвечерните  часови.

ЦЕНА : за уплата до 31.01 .2018    69€ /4.278.00 денари                           

Редовна цена 79€/ 4898,00 денари

Во цената е вклучено:

·         Превоз на наведената релација со виокотуритички автобус

·         Две нокевања на база појадок и вечера во хотел  Вила Di Lusso 3*

·         Посета на манастирите Пресвета Богородица , Св Роман  и Крушевац 

·         Пратитител на групата

 

Во цената не е вклучено :

·         Патничко осигурување

·         Еднодневно капење во базен со минерална вода и получасовна масажа на тело  15

·         Индивидуални трошоци

·         Се она што не е споменато во програмата

 

 

Хотел Вилa  Di Lusso

Хотелот располага со двокреветни соби и апартмани. Секоја соба има свој балкон , кабловска ТВ и бесплатен интернет.

Двокреветните соби се опремени со гаредеобер, лампа,Тв, купатило со туш кабина .

Апартманите се составни од две двокреветни соби кои меѓусебно се поврани со ходник и заедничко купатило.

Гостите можат да уживаат во ресторанот со бифе и убавата голема тераса. Хотелот има галерија и луксузно фоаје со лифт и рецепција ,паркинг со видео надзор и спа центар.

Ресторанот нуди врвни домашни спесијалитети .Летната тераса е одлично место за одмор ,ручек или утринско кафе.Во околината на ресторанот има шанк-бар во кое можете да побарате алкохолни или безалкохолни пијалоци.Хотелот е одалечен на 300м од базените со минерална вода. 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

За реализација на програмата  потребно е 40 патника

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

 

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: Home8ми Март8ми Март во РИБАРСКА БАЊА - Србија
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace