ANDRE RIEU ЗАГРЕБ 15.06.2017

  • Локација на аранжман: Загреб

 

Повеќе во оваа категорија: DAVID GARRETT СОФИЈА 04.02.2018 »
Опис

ANDRE RIEU

ЗАГРЕБ 15.06.2017

Опис

“Една од најголемите светски ѕвезди со харизма на Елвис” како што го опишуваат од The Washington Post и New York Times славниот Холандски виолинист и диригент. Основач на оркестарот  Johann Strauss Orchestra, виртуозот Andre Rieu во својата богата кариера има продадено повеќе од 40 милиони албуми, годишно настапува пред 600.000 обожаватели и е сопственик на најголемиот приватен оркестар на светот. Секако вреди да се спомене дека има издадено над 30 албуми кои завршиле на прво место на светските листи.Дека се работи за уметник од светски калибар зборува фактот што неговиот концерт во Мастрихт во 2015 бил прикажуван во живо во 460 кино сали во Британија.

Во брак е повеќе од четири децении. Има две деца и пет внуци. Освен со своето семејство, најмногу се гордее со 300 години старата виолина на Stradivari, од кои на целиот свет има само 400.

 Програма  :

14.06 / среда /

Состанок на групата на паркингот спроти х. Холидеј Ин во 21:30 часот. Тргнување кон Белград во 22:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

15.06 / четврток /

Пристигнување во Загреб во пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за разглед на градот. Почеток на концертот на ANDRE RIEU во 20.00 часот. По завршувањето на концертот, индивидуално враќање во хотелот. Ноќевање.

16.06 / петок /

Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во приквечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

17.06 / сабота /

Пристигнување во Скопје во раните утрински часови. Крај на програмата.

 ЦЕНА НА АРАНЖМАН

 

 Во цената на аранжманот е вклучено:

-        Превоз со високо туристички автобус на наведената релација

-        Влезница за концертот на ANDRE RIEU од избраната категорија

-        Сместување во двокреветни соби во хотел со 3* на база на ноќевање со појадок

-        Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-        Патничко осигурување

-        Туристичка такса 1 ЕУР по лице (се плаќа во агенцијата)

-        Други неспоменати услуги

 

НАПОМЕНИ:

·         За реализација на ова патување, потребен е минимум од 40 патници.

·         Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

·         За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаКонцертиANDRE RIEU ЗАГРЕБ 15.06.2017
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace