23 ОКТОМВРИ БАНСКО

  • Локација на аранжман: Банско

 

Опис

 23ОКТОМВРИ

Банско

Прв ден: 21.10.2017 год. (сабота)

 Состанок на групата во 04.00ч пред паркингот на х.Холидеј Ин .Тргнување во 04.30ч за Банско со попатни паузи и царински формалности.Пристигнување во Банско и сместување во Хотел Gardenia Park 4*. Слободно време за одмор и користење на спа центарот:внатрешен базен,

сауна,парна бања, џакузи.  (Вечера )Ноќевање.

 Втор ден: 22.10.2017 год. (недела)

 Појадок. Слободно време за прошетка низ Банско и за индивидуално разгледување на градот или за користење на спа центрот во хотелот.Можност за факултативна вечера во некој од традиционалните ресторани или посета на некој од ноќните клубови.( Вечера ) Ноќевање.

Трет ден: 23.10.2017 год. (понеделник)

Појадок. Слободно време за прошетка низ Банско. Околу пладне заминување на групата кон Македонија. Пристигнување во  Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 

59 евра – 2BB  Gardenia park4*

 

65 евра – 2HB  St George Ski & Spa  4 *

 

Цената вклучува

Две нокевања со појадок во хотел Gardenia Park 4* или 2 полупансиона во хотел St.George Ski & Spa 4*

Превоз со високо туристички автобус на наведената релација

Организација и пратител на групата

Цената не вклучува

Туристичка такса 1€ на ден по лице

Патничко осигурувања  

Се она што не е споменато во програмата

 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЕсенски Патувања23 ОКТОМВРИ БАНСКО
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace