Нова Година во Софија

  • Локација на аранжман: Софија

 

Опис

НОВА 2018 ГОДИНА ВО СОФИЈА

30.12.2017 (сабота) СКОПЈЕ – СОФИЈА

Состанок на група во 05:00 часот на Дрводекор. Поаѓање во 05:30 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија. Панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, Стоковната куќа Цум, Парламентот,

Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата...Сместување во хотел. Во попладневните часови, можност за посета на некои од познатите шопинг центри: Сердика ''The Mall''... Ноќевање.

31.12.2017 (недела) СОФИЈА

Појадок. Предлагаме да ја почувствувате новогодишната еуфорија по најголемата шопинг улица- Витоша која изобилува со голем број на бутици, кафулиња и ресторани. Вечерта, Дочек на НОВАТА 2018 ГОДИНА на некој од плоштадите во Софија. Ноќевање.

01.01.2018 (понеделник) СОФИЈА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот. Слободно време за индивидуални активности и прошетки низ Софија. Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови. 

ЦЕНА ЗА УПЛАТИ до 25 Ноември:  69 евра (4.300 денари)

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  79 евра (4.990 денари)

 

Цената на аранжманот вклучува:

-превоз на наведената релација со високо туристички автобус

-2ноќевања со појадок во хотел Акорд со 3*** во Софија

http://hotel-akord.com/

-организиација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Цената на аранжманот не вклучува:

-Задолжително патничко осигурување

 

 НАПОМЕНИ:

За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За резервација на аранжманот потребна е аконтација од мин.30%, целосна уплата се врши најдоцна 7 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најкасно 7 дена пред поаѓање!

 

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето.

 

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

                             ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЗимувања 2017/2018Нова Година 2018Нова Година во Софија
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace