Нова Година во Белград

  • Локација на аранжман: Белград, Србија

 

Опис

  3 ДЕНА / 2 НОЌЕВАЊЕ

1 ДЕН  30.12.2017   СКОПЈЕ – БЕЛГРАД

Состанок на групата во 00:30 часот. Поаѓање во 01:00. Патувањето води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Белград во утринските часови. Сместување во хотел. Одмор. Потоа следи посета на еден од најубавите трговски центри на Балканот - “УШЌЕ”. Слободно време за шопинг, а потоа подготовки за вечерна индивидуална прошетка низ Белград, можност за посета на некои од клубовите, кафетерии и рестораните. Ноќевање.

2 ДЕН  31.12.2017    БЕЛГРАД –НОВИ САД

Појадок.  Разглед на Белград со придружба на водич (Булевар Револуција, Собрание, плоштад Никола Пашиќ, Теразиска чешма (хотел Москва), Кнез Михајлова, Калемегдан (Калемегданска тврдина), Скадарлија (Боемски кварт). Враќање во хотел. Подготовки за најлудата ноќ. Слободни вечерни часови за припрема. ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА НА ОТВОРЕНО НА КНЕЗ МИХАЈЛОВА  или во Национален ресторан - факултативно. Ноќевање.

3 ДЕН  01.01.2018   БЕЛГРАД-СКОПЈЕ

Појадок.  Напуштање на хотелот. Слободно време за кафе и ручек и уживање во единствената  пост-новогодишната атмосфера во преубавите Белградски кафулиња и ресторани. Околу 15 часот заминување за Македонија.Попладневно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ   5.270,00 денари - 85 EUR во 1/4 соба
                                                                  5.890,00 денари - 95 EUR во 1/3 соба
                                                                6.510,00 денари - 105 EUR во 1/2 соба

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Автобуски превоз на горенаведената релација,
- 2 ноќевања со појадок во хотел со 3*,
- Посета на “УШЌЕ”
- Разглед на градот со стручен водич,
- Организација, водство и реализација на аранжманот.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Факултативните излети и посети,
- Влезниците при посета на културно-историските споменици,
- Патничкото осигурување (200,00 ден. – по лице).
 

НАПОМЕНА:

При уплата на аранжманот задолжително пријавување за избор на факултативи и уплата на истите.

 

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

                             ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЗимувања 2017/2018Нова Година 2018Нова Година во Белград
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace