БАНСКО ХОТЕЛИ - специјални понуди Зима 2018

  • Локација на аранжман: Bansko, Bugarija
Одбележен под

 

Опис

БУГАРИЈА

НОВА ГОДИНА /ЗИМА  2017

БАНСКО

Хотел CASA CARINA  3*http://www.bansko-casakarina.com


Термини

01.12 - 21.12.2017

 

22.12 - 26.12.2017

 

27.12.2017- 03.01.2018

04.01-28.02.2018

01.03-30.04.

        2018

01.10-30.11.2017

SPO

вид на услуга

HB

HB

HB

HB

HB

AI

Double room 2+2

30 €

34€

55€

35€

32€

28

Studio 2+1

32€

36€

57€

40€

34€

 

29

One bedroom app 2 +1

38€

42€

64€

44€

40€

31

Two bedroom app 4+1

38€

42€

65€

44€

40€

31

Adult on exra bed

25€

28€

41€

30€

27€

24

Chd 4-12 extra bed

19€

21€

32€

22€

19€

18€

Chd 4-12 regular bed

21€

22€

30€

24€

21€

18€

Цените се дадени во евра по лице на ден на база   ПОЛУПАНСИОН   b Бесплатно базен ,фитнес, сауна , парно купатило  интернет

Доплати:  . Новогодишна вечера со пијалаци и програма (задолжителна):95 €по лице, 50   od 6-до 12 години.

Затворен паркинг  6 €   на ден ( лимитиран простор )                        

Престој минимум 5  ноќевања 27.12-28.02 а минимум 3 ноќи  01.12-26.12   01.03-30.04

За резервации до 15.11,2017 – 25% попуст.   До 01.12  2017  20%  до 15.12 2017 – 15% 

Попусти 7=6  9=8 11=10  14=12 не важи од 27.12-03.01   и  не  подлежи на попуст на ЕB ( рана уплата )                                         

Хотел CASA CARINA  3*SPO  Услови –МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 2 НОЌИ

Цените се по лице на база ноќевање со појадок или СЕ ВКЛУЧЕНО   

 Бесплатно , базен , фитнес сауна џакузи, интернет , мини сеф во собите

Хотел FRIENDS 3 * http://www.

 

Термини

01.12-18.12.2017

12.03-15,04.2018

 

 

19.12.-25.12.2017

09.01-22.01.2018

06.02-11.03.2018

02.01-08.01.2018

23.01-05.02.2018

 

26.12.2017 -01.01.2018

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Double room

/

26€

/

28€

/

35€

/

47€

Apartmen  2 pax

/

72€

/

77€

/

89€

/

133€

Цените се дадени во евра по лице на ден по наведените услуги  Бесплатно  парно купатило , сауна , џакузи, фитнес сала, трансфер до ски лифт , паркинг

Деца 0-14  гратис , две деца од 04-14 – прво дете гратис м второ дете плаќа 50% Попуст за трето лице 30%

Новогодишна вечера со пијалаци и програма (задолжителна):50   € по лице, 30  €  od 4 до 14 години.

За резервации до  31.10- 15%  I 30.11,2017   10% попуст не важи за период од 26.12-01.01

Минимум престој 3 ноќи02.01-08.01.2018    23.01-05.02.2018 – Нова година 5 ноќи       

Попусти 7=6  14=12

Хотел MOUNTAIN PARADISE  4*http:// www

Термини

01.12.17

22.12.17

01.03.18

31.03.18

23.12.17

28.12.17

12.02.18

28.02.18

29.12.17

01.01.18

02.01.18

09.01.18

26.01,18

11.02. 18

10.01-25.01.18

 

 

AYA

BB

BB

BB

BB

BB

Studio 2 adults

50€

52€

90€

60€

52€

APP 1 Bedroom

 

2 Adults

52

56€

98

64€

56€

2 Adults + 1 chd (7-12.99)

66€

71€

123€

81€

71€

2 Adults + 1 chd (0-6.99)

52€

56€

98€

64€

56€

2 Adults + 2 chd (7-12.99), (7-12.99)

66€

71€

123€

81€

71€

2 Adults + 2 chd (7-12.99), (0-6.99)

66€

71€

123€

81€

71€

2 Adults + 2 chd (0-6.99), (0-6.99)

52€

56€

98€

64€

56€

APP 2 Bedroom

 

 Adults + 2 chd (7-12.99), (7-12.99)

99€

107€

190€

123€

107€

3 Adults + 1 chd (7-12.99)

99€

107€

190€

123€

107€

4 Adults

99€

124€

190€

123€

107€

4 Adults + 1 chd (7-12.99)

110€

124€

208€

142€

128€

4 Adults + 2 chd (7-12.99), (7-12.99)

115€

124€

208€

142€

128€

5 Adults

124€

133€

232€

152€

133€

Цените се дадени во евра на ден во студио и апартман по наведените описи  на број на лица  nна база ноќ/појадок

Бесплатно  парно купатило , сауна , џакузи, фитнес сала, внатрешен базен трансфер до ски лифт

Доплата за вечера 7 евра за возрасен 3.5 евра за дете  до 13 години

Новогодишна вечера со пијалаци и програма (задолжителна):65  € по лице, 35  €  od 4 до 13години.

За резервации до 15.11,2017  15%    до 15.12.17 10%  попуст не важи за период од 27.12-02.01

Минимум престој 3 ноќ Попусти 6=5 7=6  10=8  за термин од 02.01.2017 - 31.03.2017 

 

Хотел OLIMP 3*

Термини

28.12-02.01.2018

03.01-12.01 2018

01.12-27.12.2017

13.01-16.02.2018

17.02-31.03.2018

вид на услуга

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Person in double standard

 

25€

34€

20€

25€

18€

24€

17€

23€

Person in double  lux

27€

35€

22€

26€

20€

26€

20€

25€

One bedrrom app 2 pax

 

59€

72€

47€

59€

45€

57€

43€

55€

Maisonette 4 pax

85€

110€

72€

96€

70€

94€

67€

87€

Цените се дадени во евра  на ден по лице во соба на база ноќ/појадок  или полупансион со бесплатно

Бесплатно  парно купатило , сауна , џакузи, фитнес сала, трансфер до ски лифт

Минимум престој 3  ноќи  за престој од 28.12-.02.01

Новогодишна вечера Задолжителна на ББ  40евра  возрасен /22 евра дете и за ХБ  35 евра возрасен  /20 евар дете (5-12)

Попусти  Дете до 5 години  гратис ,  Дете од 05-12 год  на дополнително легло 50% ,на редовно легло 40% Возрасен на дополнително 30%

Попусти 7=6   9=11  11=14   валидни 01.12-27.12   13.01-31,03   и  не  подлежи на попуст на ЕB ( рана уплата )               

За резервации до  31.10 – 20% 30. 11,2017   – 15% попуст  15.12 2017 10%

Aпарт Хотел PIRIN PLACE 3*   http://pirin-place-aparthotel-bansko.booked.net/ на 50м од стазите

        Термини

01.12.2017 – 18.12.2017

12.03.2018 – 15.04.2018

 

19.12.2017 - 25.12.2017      09.01.2018 - 22.01.2018

06.02.2018- 11.03.2018 

26.12.2017 - 01.01.2018   

02.01-08.01.2018

23.01-05.02.2018

вид на услуга

наем

наем

наем

наем

Studio 2+1

48

55

73

56

One bedroom app 2 +2

68

75

93

76€

Two bedroom app 4+2

93

104

125

104€

Цените се дадени во евра  по студио или апартман

Доплата за појадок 4  евра по лице ( кетеринг)

Новогодишна вечера со пијалаци и програма  во меана БАНСКО 80  € по лице, 40  €  od 4 до 14 години.( незадолжително)

За резервации до 31,10,2016 15% попуст не важи за период од 26.12-01.01

Минимум престој 3  освен 5 ноќи од 26.12-01.01

Попусти 5=4, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12  за термини 01.12.2017 - 18.12.2017 и  12.03.2018 – 15.04.2018         

 

                                    

Хотел  MARIA – ANTOANETA  RESIDENCE 3*  http://www.maria-antoaneta.com

Термини

01.12.17

17.12.17

18.12.17

28.12.17

29.12.17

01.01.18

02.01.18

13.01.18

14.01.18

05.03.18

06.03.18

31.03.18

Вид на услуга

BB

HB+1

BB

HB+1

BB

HB+1

BB

HB+1

BB

HB+1

BБ

HB+1

Person in double

 

24€

28€

26€

31€

51€

56€

30€

35€

26€

31€

24€

28€

Person  in Junior Suite

2+1

24€

29€

27€

32€

 

54€

59€

31€

36€

 

27€

32€

24€

29€

Person  in Junior Suite+ Kitchen

2+1

25€

30€

28€

31€

55€

60€

32€

37€

28€

31€

25€

30€

Person in   Suite One Bedroom

 2+2

27€

32€

30€

35€

57€

62€

34€

39€

30€

35€

27€

32€

Person  in Suite One Bedrom + Kichen 

2+2

28€

33€

31€

36€

58€

63€

35€

40€

31€

36€

28€

33€

Person  Family two bedroom Apartmen

4+2

25€

30€

28€

33€

55€

60€

32€

37€

28€

33€

25€

30€

Цените се по лице на ден по наведената услуга во студио или апартман  ,

Бесплатно   затворен базен фитнес, сауна , парно купатило  трансфер до ски стази и интернет

Доплати Деца до 5.99 год. – бесплатно  Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно; Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст;  Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - плаќа целосна сума; Возрасен на дополнително легло - 30% попуст; За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми; Доплата за подземен паркинг - 5€ на ден (се плаќа на рецепција; Доплата за бебешко креветче - 3€ на ден (се плаќа на рецепција)

Новогодишна вечера со пијалаци и програма 60 € по лице, 30  € 

Престој минимум 3 ноќевањa 

За резервации до 31.10  05.11 2017 20 %   30.11.2017    15%  21.12 .2017   - 10%

 Хотел ROYAL TOWER 3*            http://www.banskotowers.com

Термини

01,12.-18,12.2017

12.03-15.04.2018

19.12- 25.12.2017

09.01- 22.01.2018

06.02-11.03.2018

 

02.01-08.01.2018

23.01-05.02.2018

26.12-01.01.2018

Вид на услуга

Наем

Наем

Наем

Наем

Person in Studio

27€

32€

33€

33€

One bedroom Apartmens  2+2 или 1/3 chd -13.99

71€

79€

80€

98€

Цените се по лице на ден по наведената услуга во студио или апартман  

Бесплатно   затворен базен фитнес, сауна , парно купатило  , паркинг  осигуран

 Доплати    деца  до 4 год гратис Од 4-14 на дополнително легло   за услуга  RO-  гратис  за BB – 4€  za HB – 8 € на ден Возрасен во дополнително легло RO-  гратис  за BB – 6€  za HB – 13€ на ден На нормално легло возрасен  6 евра за појадок и 13 евра за вечера

Новогодишна вечера со пијалаци и програма (задолжителна): 55 € по лице, 30  €  od 4-до 14 години.

Престој минимум 3 ноќевањa  освен за за термин од 26,12-01 01.2018  за 5 ноќи

 За резервации до 30.10  05.11 2017 15%  

Хотел  MURA 3*            http://www.bulgariaski.com/bansko/hotel_mura.shtml

Термини        

 

 

29.12-11.01.2018

26.01.2018–  15.02.2018

15.12.2017 - 28.12.2017     12.01.2018 - 25.01.2018   16.02.2018 - 01.03.2018

01.12.2017 - 14.12.2017

02,03.2018– 02.04.2018

Вид на услуга

BB

BB

BB

BB

Person in Double room 2+1

26 €                  

32 €

27 €

25 €

Single room

52 €

46 €

42 €

40  €

Цените се по лице на ден на база ноќевање појадок.

Попусти – дете  од 2-12 год на дополнително легло со двајца возрасни – гратис,  а за нормално легло  50% попуст , Трета возрасна особа на дополнително легло 20%

Доплати:  . Новогодишна вечера со пијалаци и програма (задолжителна): 99 € по лице, 50  €  od 2-до 12 години

За резервации до   31 .10.2017 – 15%  do 30.11.2017 10% попуст

 

хотел GRAND MONTANA 3* http://www.grandmontanabansko.com/

Термини

01.12 - 27.12.2017

04-.01 - 15.04.2018

28.12,2017  - 03 01.2018

вид на услуга

RO

RO

Наем на Studio  2pax

47

106  €

Наем на 1 Bedroom Apartment (2 + 2pax)

68

134

Наем на 2 Bedroom Apartment (4 + 2pax)

99

165

Цените се дадени во евра за наем на студио/ апартман од ден

Услуги: - Парна бања, сауна, џакузи, затворен базен, бесплатен превоз до ски лифтовите, интернет

Попусти: * 7 = 6 , 11=9, 14=11 ноќи   освен за период од 28.12-03.01 .2017

Минимум 3 ноќевања за смена од 28.12 -03.01.2018

Hotel  ASPEN – apart resort Golf,Ski &Spa 3*sup  Razlog http://www.aspenresortbansko.com

ТЕРМИНИ

01.12.2017

20.12.2017

11.02.2018

 31.03.2018

21.12.2017 - 27.12.2017   04.01.2018 - 10.02.2018

28.12.2017 - 03.01.2018

вид на услуга

BB

BB

BB

Studio   Standard (2+1)

22€             

25

36

Studio   Deluxe    (2+1)

23

26

38

One bedroom App Standard (2+2)

25

28

40

One bedroom App  Deluxe (2+2)

27

29

42

Two bedroom App  Standard (4+2)

 23

25

34

Two bedroom App  Deluxe(4+2)

24

26

35

Цените се дадени во евра по лице  во студио/ апартман од ден на база ноќевање со појадок

Услуги: - Парна бања, сауна, џакузи, затворен базен, бесплатен превоз до ски лифтовите,

Доплати: - Доплата за вечера: 9€ по лице од ден, деца од (6-12 год)  5  €.Ручек 8 € по лице на ден,за деца (6-12 год) 4 €.

Дете до 6 години на ВВ – бесплатно, од 6-12 години на редовно легло- 50% попуст(во standard I deluxe)..Трето лице на дополнително легло 30% попуст

Попусти: * 7 = 6 ,  14=12 ноќи  не важи за период од 20.12-08.01

Новогодишна вечера  возрасен 65  евра  возрасен , дете 6-12 години  32 евра

 Минимум престој  3 ноќевања за термин 28.12 .2017

 За резервации до 10.11,2017 не вклучувајќи го периодот од 27.12.2016-03.01.2018 – 10% попуст

Хотел TRINITY 4*http://www.bgbookers.com/hotel_trinity-residence-spa_bansko_mountain-hotels

Термини

01.12.2017 21.12.2017

 

07.01.2018 18.01.2018

 

04.03-2018

31.03-2018

22.12.2017 28.12.2017

 

19.01-2018

03.03.2018

29.12.2017

02.01.2018

03.01.2018

06.01.2018

01.06-30.11.2017

СПО

вид на услуга

BB

HB

BB

HB

HB

BB

HB

BB

All light

  Person Double room  2+1

26€

32€

29€

35€

55€

34€

40€

18€

26€

  Person Apartment* 4+2

32€

37€

34€

40€

65€

39€

45€

24€

28€

One bedroom app 2 pax

Additional building

49€

69€

55€

67€

113€

59€

71€

 

 

Two bedroom app f 4 pax

Additional building

98€

122€

110€

125€

230€

118€

142€

 

 

Цените се  во евра по лице на ден на база  ноќевање појадок или полупансион а во додатниот објект по апартман

Услуги Бесплатно користење на затворен и дечји базен , сауна и парно купатило, , интернет , траснфер до стазите

Попусти Деца од 7 год  на дополнително легло – гратис, Прво и второ дете 7-14 на дополнително легло – 50%    дете   до  7 години во еднокреветна соба со  возрасен   плаќа цена за 1/1 соба   возрасен на дополнително легло -30%

Новогодишна вечера  задолжителна   возрасен 75  евра  возрасен , дете 6-14 години  38евра

Минимум престој  4 ноќевања за термин 29,12 -02-01.2018

За резервации до 31.10 со уплата 15% попуст  и до 30.11– 10%  попуст не вклучувајќи го периодот од 29.12.2012-02.01.2018                          

 

Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4* http://www.belvedere-holiday-club.com/                                  

Термини

26.12.2017-01.01.2018

02.01.20187 –08.01.2018

09.01.2018-28.02.2018

19.12.2017 – 25.12.2017

01.03.2018 – 01.04.2018

вид на услуга

HB

HB

HB

HB

1 Bedroom Apartment 2 pax

122€

97€

86€

66€

2Bedroom Apartment4 pax

204€

174€

153€

100€

Adult on extra bed

25€

25€

25€

25€

Child (6 - 12 years) on extra bed

14€

14€

14€

14€

Цените се дадени во евра по соба од ден на база ноќевање со полупансион

Услуги: Базен, сауна, парна бањатурска баља, инфра ред сауна , теретана, џакузи, интернет, ски гардероба,  паркинг трансфер до лифотовите бесплатно

Доплати: - Доплата за ручек: 8 € по лице од ден, деца (6-12 год) - 4€ од ден, деца под 6 год. - бесплатно

Напомена: термини: 26.12.2017 - 01.01.2017;; 02.01.-08.01.2018 - минимум 5 ноќи;  задолжително

09.01-28.02 - минимум 3 ноќи

Попусти: * 7 = 6, 10 = 9, 14=12 ноќи на база ХБ за резервации  не би за период од 2612.2017-01.01.2018 се комбинира со ран букинг

Уплати  до 30.10 – 15%  и 30.11-10%

 

Хотел BELVEDERE HOLIDAY CLUB 4*    SPO  Услови –МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 2 НОЌИ

Термини

01.10.2017 30.11.2017     Преку недела             

01.10.2017 - 30.11.2017  Преку недела                                              

01.10.2017

30.11.2017    Преку недела                                                                        

01.10.2017

30.11.2017     викенд                      

01.10.2017 - 30.11.2017    викенд                                      

01.10.2017

30.11.2017  

 викенд    

Вид на услуга

           BB                         

        HB

          FB             

BB                       

   HB

        FB                                    

1 Bedroom Apartment ( 2 + 2 pax)

44€

                       

48€

53€

48€

53€

58€

2 Bedroom Apartment (4 + 2 pax)

67€

76€

85€

79€

89€

90€

 

Adult on extra bed

12€

16€

18€

15€

15€

20€

Child (6 - 12 years) on extra bed

9€

10€

12€

9€

12€

15€

Цените се дадени во евра по соба од ден  на наведената услуга

Услуги: Базен, сауна, парна бања, теретана, џакузи, интернет, ски гардероба, трансфер до лифотовите бесплатно, соба за фудбал за деца

*хотелMURITE CLUB  Hotel 4*http://www.muriteclubhotel.com/- РАЗЛОГ  - главна зграда AZALIA , споредни згради ORCHIDEA  I CAMELIA

Термини

01.12.2017-21.12.2017

06.03.2018 - 15.04.2018

22.12.2017- 28.12.2017

02.01.2018 - 20.01.2018

29.12.2017 – 01.01.2017

21.01.2017 - 04.03.2018

вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Person in Standard room (2+0) Orchidea,Camelia

24

31

42€

28

Оne bedroom apartment (2+2 ) Orchidea,Camelia

27

34

48

32€

Two bedroom apartment (4+2)Orchidea,Camelia

24

31

42

28

Three bedroom apartment (6+2)Orchidea,Camelia

24

31

42

28

Person in Double Deluxe room AZALIA”

27

34

48

32

One bedroom deluxe apartmentAZALIA”

30

37

54

35

Two bedroom deluxe apartmentAZALIA”

27

34

48

32

Three bedroom deluxe apartmentAZALIA”

27

34

48

32

Цените се дадени во евра  по   лице  на база полупансион во студио / апартман .

Вклучени услуги : транспорт до ски-лифтови,базен,фитнес,сауна,џакузи,интернет (WI-FI  рецепција ),игротека за деца.

Доплати: - Доплата за Се вклучено:7  € по лице на ден,за деца 4 €. Од 06-14 год

Попусти Дете до 6 години на HВ – бесплатно, од 6-14 години на редовно легло- 50% попуст(во standard I deluxe).Прво дете од 6-14 години на дополнително легло на база НВ(во апартман)-бесплатно.Второ дете од 6-14 год на дополнително легло во АПП – 50% попуст

Возрасни на дополнително легло – 50%

Новогодишна вечера задолжителна,.доплата 65 € за возрасни и 35€ деца од 6-14

Уплати  10% попуст за резервации  со целосна уплата до 1512.2017.

               15% попуст за резервации  со целосна уплата до 15.11.2018  Овие попусти не важат за термин 29.12 -01.01

 * 7=6 , 14=12 ноќи за резервации од.01.-12 – 26.12 2017 и од 14.01-15.04  .

Хотел Murite Club Hotel 4*  Разлог  SPO  Услови –МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 2 /3/5/7/9 НОЌИ

Термини

10.09-30.11.2017

Минимум 2ноќи

10.09-30.11.2017

Минимум 3  ноќи

10.09-30.11.2017

Минимум 5  ноќи

10.09-30.11.2017

Минимум 7 ноќи

10.09-30.11.2017

Минимум 9 ноќи

Вид на услуга

AI

АI

AI

AI

AI

Person in Standard room (2+0) /Orchidea/

30€

 

29

28

28

26

Person in Оne bedroom apartment (2+2 ) /Orchidea/

35€

33

32

32

30

Person in Two bedroom apartment (4+2) /Orchidea/

30€

29

28

28

26

Person in Double delux room                          ( 2 + 0 ) / Azalia/

35€

32

31

30

29€

One bedroom delux apartment                    (2+2) /Azalia/

39€

37

36

35

34

Two bedroom delux apartment (4+2)/Azalia/

35€

32

31

30

29

Цените се дадени  во евра по лице   на  ден за 3/5/7/9 ноќи на база  СЕ ВКЛУЧЕНО

Вклучени услуги : транспорт до ски-лифтови,базен,фитнес,сауна,џакузи,интернет (WI-FI  рецепција ),игротека за деца.

Доплата   Дете до 4 години на АИ  – бесплатно Прво дете од 4-14 години  на дополнително легло  со двајца возрасни гратис на АИ  Второ дете од 4-14 години доплата 50%

Возрасен на дополнително легло во апартман 25% попуст  Доплата за 1/1 – 50%

хотел GARDENIA PARK HOTEL  4*http://www.parkhotelgardenia.com/

Термини

01.12.2017

21.12.2016

 

04,03.2018

31,03.2018

22.12.201728.12.2017

 

18.01.2018

03.03.2018

29.12.2017 02.01.2018

03.01.2017 06.01.2018

07.01.201817.01.2018

 
 

вид на услуга

HB

НВ

НВ

НВ

НВ

 

 Person in Double room standard 2+1  2+2

27€

34

59

40

32

 

Person in Double with balcony  2+1  2+2

34€

41€

68

46€

40€

 

 Person Double room economy

25€

32

57

38

30

 

 Person Double room lux

35€

40

70

50

41

 

Цените се дадени во евра по лице на ден на база полупансион.

Услуги: базен, сауна, парна бања, теретана, џакузи, повратен трансфер до падините, ски гардероба,

Попусти – прво дете  до  7 год  со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба  гратис Бторо дете до 7 години со двајца возрасни 70%

дете (7 - 14 год) на дополнително легло - 50 % од цената, ( не важи за НГ период ) на  редовно легло 30% возрасен на дополнително легло - 30 % од цената

.Новогодшна вечера(задолжителна),65 евра за возрасни , деца од 7-14 години  35  евра на вториот кат од ресторанот 95 евра  за возрасен и 50 евра за дете на првиот кат од ресторанот

Рана уплата (EB) – 15% попуст за уплата  до 31.10.2017  - не важи за период од 29.12 -02.01

                               -10% попуст за уплата  до 30.11.2017 =  не важи за период од 29.12 -02.01

 

хотел ST. IVAN RILSKI HOTEL, SPA AND APARTMENTS 4*http://www.saintivanrilski.com/

Термини

28.12.2017 - 02.01.2018

03.01.2018 – 12.01.2018

27.01.201816 02.2018

01.12.2017 – 27.12.2017

13.01.2018– 2.01.2018

17.02.2018 – 31.03.2018

SPO 21.06.2017-  01.11.2017

Мин 2 ноќи

вид на услуга

BB

HB

BB

HB

BB

HB

HB

Person Double room 2+1

62 €

71 €

38 €

47 €

33 €

41 €

27€

Studio for 2 pax           in additional building 2+1

127€

145 €

77€

96 €

66€

84 €

 

Family Apartment for 2 pax      in additional building 2+2

141€

163 €

93€

112 €

83€

100 €

 

Adult on extra bed in         Double room

47€

54 €

27€

34 €

25 €

32 €

19€

Child from 6 - 11,99 y.o on regular bed in Double room

44€

49€

30€

35 €

28 €

32 €

10€

Цените се дадени во евра по лице на ден на база ноќевање со појадок или полупансион во соба а во  студио и  апп за 2 лица

Услуги: парна бања, фитнес, базен, , повратен трансфер до падините.

Доплати  - 1 дете од до 6 год. со двајца возрасни - бесплатно; 1 дете (6 - 11,99 год) на дополнително легло со двајца возрасни - 4 евра на ден  на база нок/пој и 9 евра на база  полупансион  . Возрасен на дополнително  18 евра  на ноќ/пој   27 евра на полупансион

Паркинг  5 евра  по возило на ден

Попусти: * 7 = 6, 10 = 9 ноќи за резервации  во период 01.12 – 27 .12,  2017 и од 13 01-31.03 2018

За уплати  до 15..11 2017 15% попуст  на е валидерн за период од 28.12 2016 до 01.01 2018

Новогодишна вечера(задолжителна),79 евра за возрасни , деца од 6-12 години  42 евра до 6 години  немаат храна само седиште

Минимум престој  4 ноќи за термин 28.12 .2016       

хотелLION 4*http://www.hotelslion.bg/

Термини

29.12.2017

02.01.2018

03.01.2018-

10.01.2018

16.12.2017 - 2812.2017 27.01.2018 - 16.02.2018

01.12.2017- 15.12.2017

11.01.2018-26.01.2018

17.02.2018-31.03.2018

вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Person Double room

64

47€

39€

37€

Person Family room 2+1

76€

65€

48€

42€

Apartment2+2  for 4 pax

285€

205€

165€

155€

Adult on extra bed

45€

35

30€

27

Цените се дадени во евра  на полупансион

Услуги: базен, фитнес, , ски гардероба, бесплатен превоз од долната станица до ски лифотвите.

Попусти :  - Дете до 4 години - бесплатно, дете (4 - 12 год) на доплнително легло - 50% од цената, дете од (4 - 12 год) на стандардно легло - 25 % од цената.

-Минимум престој 5 ноќи  важи за сите термини

Новогодишна вечера(задолжителна),79евра за возрасни , деца од 6-12 години - 40 евра ,до 6 години бесплатно

Уплати ЕБД за уплата до 31.1- - 10 % попуст

7=6  10=9 14=12 за притигнување на датум 13.01 2018 и за сите пристигнувања од 03.03 2018 до крајот на сезоната

хотелАSTERA 4*http://www.vihrenpalace.com/.

Tермини

01.12.2017- 22.12.2017 01.03.2018 - 15.04.2018       

23.12.2017 - 27.12.2017 11.01.2018 - 28.02.2018

04.01.2018 - 10.01.2018 

28.12.2017 - 03.01.2018

Вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Double room 2 +1

37€

45€

50€

75€

 Person One bedroom app 2+2

55€

67€

75€

95€

 Person Two bedroom app 4+2  

65€

77€

86€

105€

Person in One bedroom app

Apart house

52€

65€

73€

92€

Person in Two bedroom app

Apart house

62€

75€

85€

102€

Цените се дадени од   лице  на ден на база полупансион

 Услуги: базен, сауна, Аква парк , фитнес . интернет во хотелот , трансфер до стазите .паркинг

Попусти  - Деца до 0-13 год. на дополнително легло - бесплатно, дете (3- 13 год.) на редовно легло - 50% попуст  Две деца од 3-13 со двајца и четири  возрасни прво гратис второ плаќа 50%  дополнително легло за возрасен  30  % 

Доплата за ручек 10 евра за возрасен 5 евра за дете

Попусти: за резервации до  31.10   - 15%  и  30.11 -10% попуст

7=5, 14=10 за престој во период   01.12.2017 - 22.12.2017  и 01.03.2018 - 15.04.2018                                   

7=6 and 14=12 за престој во период од  23.12.2017 - 27.12.2017 и 11.01.2018 - 28.02.2018

Новогодишна вечера (задолжителна),85 евра за возрасни , деца од -6-13  години - 45 евра ,до 3 години –бесплатно

 

хотелST. GEORGE SKI  AND  SPA 4* http://www.hotelbansko.eu

Термини

01.12.2017- 20.12.2017

06.03.2018- 30.04.2018

21.12.2017 - 27.12.2017

11.01.2018 -03.02 2018

12.02.2018 - 05.03.2018

                               

03.01.2018 - 10.01.2018

04.02 2018- 11.02.2018                               

28.12.2017 – 02.01.2018                                           

вид на услуга

HB

HB

HB

HB

 Person Double roomeconomy 1 floor

25

30 €

35

55€

 Person Double roomstandard

27

31 €

36

57€

 Person Studio  Economy ( 2 pax)

27€

32 €

38€

60€

 Person Studio Standard

for 2 pax"

28€

33 €

39€

61€

 Person One bedroom apartment Economy for 2 pax           1st floor

30€

35 €

41€

63€

 Person One bedroom apartment

Standard for 2 pax"

31€

37€

43€

65€

Two bedroom apartment economy for 4 pax               1st floor

102

117

148€

210€

Two bedroom apartment

Standard for 4 pax"

112

122

152€

220€

Цените  се на ден на база полупансион

Услуги: базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања,арома сауна,интернет. трансфер до стазите  , детски клуб

За услуга на ХБ  вклучени се безалкохолни пијалоци , од автомат, и вино

Попусти : -.За деца до 2 години во соба со двајца возрасни бесплатно.  Прво дете  од 2– 12 год.  На дополнително 50% , второ дете плаќа 8 евра  на ден Возрасен на дополнително легло 30%

- Новогодишна вечера за возрасен -75 €, за деца од 4-13 год. -45 €  ( задолжително ).

Попусти: 15 % попуст за резервации до 31,10.2017  : 10 % попуст за резервации до 30 .11.2017

Минимум престој 5 ноќи за термин 28.12 .2017

Hotel BANSKO SPA  HOLIDAYS 4*, http://www.banskospa.net/

Термини

 

01.12.2017 - 22.12.2017

 

Не важи од

07.12.2017 - 09.12.2017/

 

23.12.2017 - 27.12.2017

 

28.12.2017 - 02.01.2018

 

03.01.2018 - 28.02.2018

 

01.03.2018 - 31.03.2018

 Вид на услуга

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

Person in Double room

24

29€

34€

39€

55€

/

32€

36€

24€

29€

Person in Family room

29

34€

39€

45€

59€

/

38€

41€

29€

34€

Person in Mansard room

23€

28€

34€

39€

53€

/

32€

36€

23€

28€

Apartment for 2 pax

71€

84€

92€

105€

135€

/

88€

99€

71€

83€

Цените се по лице  на ден  во соби по апартман за 2 лица

Услуги: базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања,арома сауна,паркинг 

Попусти  дете до 7 год на дополнително легло со двајца возрасни гратис , две деца до 7 год со двајца возрасни првото е гратис второто  50% од цена на возрасен

Дете до 7 години во соба со еден возрасен гратис , дете од 7-14 год на дополнително легло  50% а на редовно легло 30%, трета возрасна особа 30%

Минимум престој  3 ноќи од 27.12-02.01

All inclusive програма   Доручек – шведска маса  07.30-10.00Вклучени Пијалоци  вода сок и топли напивки од автомат

                                       Ручек – шведска маса     12:00  14:00     Вклучени Пијалоци  вода сок и топли напивки од автомат.локални алкохолни пијалоци, пиво, вино

                                       Попладневна закуска      15.30- 17.30     Вклучено сендвичи,колачи,палачинки,овошјевода сок и топли напивки од автомат

                                       Вечера-шведска маса     19:00 – 21:00   Вклучени Пијалоци  вода сок и топли напивки од автомат.локални алкохолни пијалоци, пиво, вино

                               

Hotel  Complex ZARA  4*,          http://zarabansko.com/bg

Термини

01.12.2017 - 21.12.2017

27.12.2017 - 28.12.2017

05.03.2018 - 15.04.2018

22.12.2017

26.12.2017

29.12.2017 

02.01.2018

03.01.2018 - 10.01.2018

26.01.2018 - 11.02.2018

11.01.2018 - 25.01.2018

12.02.2018 - 04.03.2018

 Вид на услуга

HB

HB

HB

HB

HB

Person in Double room

31 €

35 €

58 €

38 €

33 €

Person in Double room    

Lux 2+1

32 €

37 €

61 €

40 €

37 €

Person in One bedroom

Apartment 2+2

35 €

40 €

66 €

43 €

41 €

Цените се по лице  на ден   на полупансион

Услуги:  затворен базен, фитнес, сауна, џакузи, фитнес , катче за деца . детска соба ,трансфер до стази , интернет

Попусти  Дете до 6 год гратис,од 6-12  на дополнително легло 50% попуст , и на редовно легло  30% возрасен за трет кревет 30%                

Доплати  Паркинг 5 евра на ден

Новогодишна вечера незадолжителна  60 евра возрасен дете 35 евра , Новогодишната вечера  ке биде заменета со ручек на 01.01

Минимум престој   3 ноќи  22.12.2017 - 26.12.2017     5 ноќи 29.12.2017 - 02.01.2018    

Уплати ран букинг      31.10,2017 – 15%  30.11.2017  - 10%                           

7=6, 10=9, , 14=12   за резервации од 01.12.2017                               

Hotel  MPM  Sport   4*                 http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

Термини

29.12.2017 - 04.01.2018

05.01.2018 - 11.01.2018

22.12.2017 - 28.12.2017

 12.01.2018  08.03.2018

01.12.2017 - 21.12.2017

09.03.2018 - 15.04.2018

 Вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Person in Double

room     Executive

54 €

66 €

53 €

46 €

Person in Double room

 Deluxe 2+1

87 €

78 €

58 €

49 €

Rent an Apartment  4 pax

2+2            

235 €

215 €

172 €

150 €

Цените се по лице  на ден   а во апартман за 4 лица  

Услуги: базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања,арома сауна,интернет

Попусти Деца до 2 год гратис , 0д 2-13 на дополнително легло  во Executive и Deluxe плаќа 15 евра  на ден а на редовно

 легло 25% попуст

Новогодишна вечера  Задолжителна возрасен 85 евра  дете 45 евра

Минимум престој    3 ноќи  во период 22.12.2017 - 28.12.2017 и 12.01.2018 - 08.03.2018!              

                                 4 ноќи во период 05.01.2018 - 11.01.2018          

                                 5 ноќи во период 29.12.2017 - 04.01.2018

Уплати ран букинг               31.10,2017 – 10%                  

7=6, 10=9, 11=10, 14=12  за сите пристигнувања  до  23.12.2017 и од  16.03.2018     

 

 Hotel Perun & Platinum Casino 4*   http://www.hotelperunbansko.com

Термини

01.12.2017 - 21.12.2017

09.01.2018 - 18.01.2018

04.02.2018 - 31.03.2018

19.01.2018 - 03.02.2018

22.12.2017 - 28.12.2017

02.01.2018 - 08.01.2018

29.12.2017 - 01.01.2018

 Вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Person in Economy

twin room without balcony

33 €

38 €

45 €

67 €

Person in Standard

twin room without balcony

35 €

39 €

46 €

68 €

Person in Standard

twin room with balcony

36 €

42 €

48 €

70 €

Junior Suitew for 2 adults

+ 1 chd 2-11,99 y.o.

87 €

99 €

116 €

170€

Цените се по лице  на ден   а во студио за 2 лица

Услуги: внатрешен топол  базен, , сауна, џакузи, парна бања, фитнес ,интернет

Попусти Деца до 2 -6 год гратис , 0д 2-13 на дополнително легло   со еден платив возрасен  25% попуст Деца од 6-12 год со двајца возрасни

  50 % попуст во соба   Второ дете во JS од 2-12 год  50% попуст  Трет возрасен 20% попуст

Новогодишна вечера  Задолжителна возрасен 75 евра  дете 40 евра

Минимум престој    2 ноќи  за цел период     3 ноќи во период  22.12.2017 - 28.12.2017! 3 ноќи во период 29.12.2017 - 01.01.2018

Уплати ран букинг      31.10,2017 – 10%       30.11 – 10%

 

Hotel Amira 5*,             http://hotelamira.bg/

Цените се по лице  на ден   во соба , а во студио и апартман по единица

Термини

01.12.2017 - 26.12.2017

11.03.2018 - 31.03.2018

27.12.2017 - 01.01.2018

02.01.2018 -09.01.2018

10.01.2018 - 10.03.2018

 

 Вид на услуга

HB

HB

HB

HB

Person in Double room

57 €

93 €

78 €

67 €

Studio for 2 pax

134 €

231 €

193 €

158 €

One bedroom apartment  2 pax

165€

282 €

236€

195€

One bedroom apartment    with fireplace for 2 pax

250 €

415 €

340 €

295 €

 

 

 

 

 

 

Услуги: базен, фитнес, сауна, џакузи, парна сауна,интернет, инфра ред сауна,  паркинг . трансфер до стази

Попусти  и Доплати   Деца до 6 год гратис , 0д 6-12на дополнително легло  во плаќа 45 евра  на ден  Возрасен на дополнително легло

 плаќа 55 вера на ден

Новогодишна вечера  Задолжителна возрасен 130 евра  дете 70 евра

Минимум престој    5 ноќи  во период 27.12.2017 – 01,01 .2018 и од 02.01.2018 - 09.01.2018!  3 ноќи во период               10.01.2018 - 10.03.2018!                            

Уплати ран букинг    31.10,2017 – 15%       30.11  2017- 10%       

7=6, 10=9, 14=12  за период од 01.12.2017 - 26.12.2017 и  11.03.2018 - 31.03.2018и 02.01.2018 - 09.01.2018 и  10.01.2018 - 10.03.2017

Hotel HOT SPRING  & Medical 4*,   Banja  https://hotsprings-spa.com/ 

Термини

01.12.2017 - 22.12.2017                                                                              

05.02.2018 - 06.04.2018                                                                                      

07.01.2018 - 04.02.2018 

                                                           

07.04.2018 - 16.04.2018                                           

22.12.2017

 28.12.2017 

02.01.2018

06.01.2018     

29.12.2017

02.01.2018

 

 Вид на услуга

HB

                        HB

  HB     

HB

 

Ноќевања

1

1

5+1

5+1

4=3

1

1

5+1

5+1

4=3

     

 Петок          Сабота

Нед

Чет

Петок

Сабота

Недела

Чет  

Недела

Чет 

 Петок          Сабота

Нед

Чет

 Петок          Сабота

Нед

Чет

Недела

Чет

 

 

 

 Денови

 

Person in Double

 comfort room

57

48€

51€

41€

39€

58€

49€

50€

42€

40€

69€

85€

 

Person in

Double Executive

room

58€

49€.

51€

42€

40€

61€

52€

52€

47€

42€

72€

89€

 

Person in Alpin

Studio

68€

61€

60€

52€

49€

75€

66€

65€

56€

52€

90€

110€

 

Child 6 - 11.99

 years on first

extra bed

32€

32€

28€

28€

28€

32€

32€

28€

28€

28€

32€

32€

 

Child 6 - 11.99

years on second

extra bed

22€

22€

22€

22€

21€

22€

22€

22€

22€

21€

22€

22€

 

Adult on extra

bed