Вилла Пападопулос - Полихроно

  • Локација на аранжман: Полихроно

 

Опис

Вилла Пападопулос

Полихроно

 

Составена од неколку вили ,во убав зелен амбијент ,опкружена со цвекиња и медитерански растенија . Во убав имирен двор се наога простор за заедничка скара и туш.Вилата се наога на 120м од плажа во мирен дел премаХаниоти. Бесплатен паркин кој се наога спроти вилата. Wi – Fi во целиот објект .

Апартманите се наогаат во два објекта .

Прв објект

Приземје(Бр. 1 )    1/4 апп  - Кујна со софа на пуштање , спална соба со брачен кревет ,купатило и тераса околу целиот аппартман .  

Втор кат (Бр .6 )  1/5 + 1  дуплекс  -  Кујна ( комплетно опремена куја со шпорет со рерна ,фрижидер) ,спална со брачен кревет , втора спална со три единечни легла ,купатило и две тераси .

Втор објект

 Високо Приземје ( Бр.10 ) 1/4 апп  - Кујна со софа на пуштање ,спална соба со два единечни легла .купатило и две тераси .

Високо приземје ( Бр.9  ) 1/4  + 1 апп – Кујна со еден кревет за две лица , и спална со три еденични легла , купатило и две тераси

Прв кат ( Бр. 11 ) 1/4 апп - Кујна со кревет на пуштање , спална со брачен кревет , купатило и две тераси.

Прв кат ( Бр.12 ) 1/4 апп - Кујна со кревет на пуштање , спална со два единечни кревети и две тераси.

 

15% попуст за целосна уплата до 15.02

10% попуст за целосна уплата до 31.03

Вонсезонски пакети МАЈ / ЈУНИ

ТЕРМИН

20.05     

27.05     

03.06     

10.06     

17.06     

24.06     

НОКЕВАЊЕ

7 ноки

7 ноки

7 ноки

7 ноки

7 ноки

7 ноки

1/4  АПП

70€

80€

100€

115€

145€

155€

1/4  + 1 АПП

80€

90€

110€

135€

155€

165€

1/5 + 1 ДУПЛЕКС

90€

100€

130€

155€

175€

185€

 

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 нокевања со вклулен превоз за минумун 2 лица  

           3-то , 4-то и 5-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Сезонски цени ЈУЛИ/АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ

1/4  АПП

1/4 + 1 АПП

1/5 + 1 ДУПЛЕКС

01.07.2018

7 ноки

350€

370€

390€

08.07.2018

7 ноки

400€

430€

470€

15.07.2018

7 ноки

480€

490€

585€

22.07.2018

7 ноки

480€

490€

585€

29.07.2018

7 ноки

480€

490€

585€

05.08.2018

7 ноки

480€

490€

585€

12.08.2018

7 ноки

480€

490€

585€

19.08.2018

7 ноки

430€

450€

470€

26.08.2018

7 ноки

370€

390€

430€

 

 

 

Цените се дадени за наем на апартмани за 7 нокевања

Вонсезонски пакети СЕПТЕМВРИ

ТЕРМИН

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

НОКЕВАЊЕ

7 ноки

7 ноки

7 ноки

7 ноки

1/4  АПП

145€

125€

105€

70€

1/4  + 1 АПП

155€

135€

115€

80€

1/5 + 1 ДУПЛЕКС

175€

155€

135€

90€

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 нокевања со вклулен превоз за минумун 2 лица  

3-то , 4-то и 5-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Напомени:

- Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

- Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

- Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

- Задолжително патничко осигурување.

- Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

 

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

Истражи го Халкидики

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЛетувањаГрцијаХалкидикиКасандраВилла Пападопулос - Полихроно
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace