ПЕЛИОН - "АГИОС ЈОАНИС"

  • Локација на аранжман: Волос, ПЕЛИОН

 

Повеќе во оваа категорија: « ПЕЛИОН - ,,НЕА АНХИАЛОС''
Опис

ЛЕТО 2017

АГИОС ЈОАНИС

МАГНЕЗИЈА -ИСТОЧЕН ПИЛИОН- ВОЛОС

Х  МАРО 3*

сопствен закуп

Оваа област просто има се....Раскошно зеленило кое се претопува во морските длабочини низ недогледните маслинови дрва, овоштарници, борови шуми, се од почеток па до највисоката точка на планината Пилион, на надморска височина од 1471 метар. Надворешната страна на полуостровот е  споена со источниот дел од планината Пилион која навистина изгледа преубаво, романтично и фасцинантно. Целиот овој масив од природа изобилува и со 24 села расфрлани по целата облас, и така поминувајки низ сите овие убавини се пристигнува до нашата десинација АГИОС ЈОАНИС со преубава песочна плажа, тиркизно сино море, преплавено со хотели, вили, апартмани, локални таверни, кафетерии, маркети, пекари...

Стасавте на место каде грижите и проблемите ги зaборавате, ги оставате таму од каде што сте го отпочнале Вашето патување за оваа прекрасна дестинација. По самото пристигнување во АГИОС ЈОАНИС  се чувствувате како да сте дошле во рајот. Не прашувајте понатаму, дозволете да почувствувате каква убавина сте одбрале за ваша дестинација за вашиот долго очекуван годишен одмор. Прекрасно место...песочна долга плажа, кристално чисто море  и уште други прекрасни плажи кој ќе ве остават без здив на само 5 и 12 мин пешачење, ПАПАНЕРО И ПЛАКА БИЧ.

АПАРТ ХОТЕЛ МАРО 3*** www.pelion-hotelmaro.gr
ХОТЕЛ МАРО 3***се наоѓа на преубавиот дел во Агиос Јоанис на само 10м од преубавата песочна плажа и тиркизнто сино море, на самото крајбрежје преплавено со локални традиционални таверни,кафетерии ,барови,маркети,пекари со еден збор кажано се што ни е потребно за целиот престој на ова прекрасно место кое изобилува со преубава природа. Хотел Маро 3***располага со лифт, двокреветни(1/2) и трокреветни студија(2+1) + одвоена кујна каде е сместен третиот кревет кој е стандарден,и апартмани(1/4 или2+2) со една спална соба со одвоена кујна во која се поставени + два кревети со димензии 190x80 цм,секое од овие студија апартмани располага со сопствено купатило,балкон,клима вклучена во цена,wi-fi,tv,некои од нив имаат директен поглед на море,некои страничен,а останатите поглед према ПИЛИОН.

Истиот располага со преубава двор/градина ,сопствен бар,сопствена кујна каде ке можете во секое време да нарачате пијалок по ваш избор...се разбира по многу пристапна цена .Хотелот нуди појадок шведска маса  за клиенти кои сакаат да вкусат ( дополнително се наплака) ,по ваш избор можете да добиете и ручек или вечера во најблиската натурална таверна РЕМЕЦО каде се нудат најразлични традиционални видови на храна(јагне на жар,Свинско на жар,пиле на жар,и да не ја заборавиме морската храна и прекрасните салати  со посебен вкус припремена на традиционален начин) на само 30 м од ХОТЕЛ МАРО на сама плажа...
АПАРТ ХОТЕЛ МАРО 3***www.pelion-hotelmaro.gr

 

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.12.2016 -15%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.03.2017 -10%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.05.2017 -7%

 

НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА 9  НОЌЕВАЊА

 

 

19.06-28.06

28.06.-

07.07.

07.07-16.07.

16.07-25.07.

25.07-

03.08.

03.08-

12.08.

12.08-21.08.

21.08-

30.08.

30.08-

08.09

Ноќ/Наем

9

9

9

9

9

9

9

9

9

 1/2+1 стд 

299€

399€

489€

489€

489€

489€

489€

449€

299€

1/4   апп

469€

569€

599€

599€

599€

599€

599€

529€

459€

 

***НАПОМЕНА

:Се однесува за горе наведената табела(наем на студио/апп 9  ноќевања).

 ***1/2+1 може да се сместат не повеке од три возрасни лица и едно дете до 2 год(кое нема да користи легло)

***1/2+1 може да се сместат не повеке од три возрасни лица и едно дете од 2  до 6 год плаќа 10 на ден  (користи легло)

***Во апп 1/4 може да се сместат четворица возрасни или двајца возрасни и две деца.

*** Наведените цени во табелата  се однесуваат за наем на студио/апартман.

  

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.03.2017 -10%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.05.2017 -7%

9 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК

 

Термин

19.06-28.06

28.06.-

07.07.

07.07-16.07.

16.07-25.07.

25.07-

03.08.

03.08-

12.08.

12.08-21.08.

21.08-

30.08.

30.08-

08.09

Ноќ+појадок

По лице

9нп

9нп

9нп

9нп

9нп

9нп

9нп

9нп

9нп

1/2соба

199€

229€

239€

239€

239€

239€

239€

219€

199€

1/3 соба

179€

209€

219€

219€

219€

219€

219€

179€

149€

 

 

 

 

 

СОБИТЕ КОИ СЕ НА 9  НП (НОЌЕВАЊЕ +ПОЈАДОК) ПОСЕДУВААТ ФРИЖИДЕР, ТВ, КЛИМА УРЕД, БАЛКОН.

 

НАПОМЕНА ЗА 9  НП(НОЌЕВАЊЕ+ПОЈАДОК)

**Појадокот е на база шведска маса

**Во соба1/2 се сместуваат две возрасни лица,и  плаќаат износ од табелата.

**Во соба 1/3 се сместуваат три возрасни лица и плакаат износ по табелата .

**Дете до 2 г како трета особа во соба1/2  и не користи легло =БЕСПЛАТНО

**Дете до 2   до 12 год  како трета особа во соба1/3 и користи легло-30%

Во цената на аранжманот е вклучено:

**Прва табела, наем на студио/апартман 9 ноќевања

**Бесплатен интернет

**Бесплатно користење на клима уред

**Втора табела,нокевање со појадок на 9 ноќи

**Бесплатен интернет

**Бесплатно користење на клима уред

Во цената на аранжманот не е вклучено:

**Превоз со автобус Скопје-Волос-Скопје                                   45 еур

**Превоз со минибус Скопје-Волос-Агиос Јоанис                     65 еур

**Трансфер Волос-Агиос Јоанис-Волос                                        20 еур    

**Превоз за деца од 2 до 12 год                                                    35 еур

**Превоз за деца од 2 до 12 год со минибус                              45 еур

**Превоз за деца до 2 г БЕСПЛАТНО(не користи седиште во автобус).

**Трансфер за деца од 2 до 12 год Волос-Агиос Јоанис           15 еур

**Здравствено патничко осигурување                                           50 ден /ден

**Доплата за студио со директен поглед море                           5 еур/ден

** Доплата за појадок   во студио/апартман                                6 еур/ден

**Сместување во капацитетот е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот по локално време.

**ЗА УПЛАТА НА ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ АРАНЖМАНИ 9+9  ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ ОД 10% НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН,И ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА.

 

НАПОМЕНА

Туристичката агенција ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ  има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата од 30% од целосната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 10 дена пред тргнување. Термините  дадени во табелите се денови на поаѓање и пристигнување од/во Скопје.   Доколку патувате со организиран превоз местото и час на поагање е по договор со патниците, 5 дена пред патувањето. Ве молиме минмум 24часа (еден ден) пред секое поаѓање од Скопје да се информирате за потврда насвојата резервација , како и за времето и местото на поаѓање.

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ по цена на курсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Video

Медија

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЛетувањаГрцијаПелионПЕЛИОН - "АГИОС ЈОАНИС"
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace