ПЕЛИОН - ,,НЕА АНХИАЛОС''

  • Локација на аранжман: Волос, ПЕЛИОН

 

Повеќе во оваа категорија: ПЕЛИОН - "АГИОС ЈОАНИС" »
Опис

ЛЕТО 2017

                          Грција–ПЕЛИОН                    

            НЕА АНХИАЛОС        

NEA ANHIALOS се наоѓа на само 15 км од градот Волос,односно на само  435км од Скопје.Прекрасно туристичко место,со преубава пространа плажа и тиркизно сино море. Благодарение на неговата убава природа и чисто море, спојот на мирот и космополитскиот живот, но пред се чистата околина и гостопримството на локалното население, го претворија во најпознато туристичко гратче.Неа Анхиалос изобилува со многу барови,таверни долж целата плажа и се разбира бурен ноќен живот за сите генерации кои ќе ја посетат оваа дестинација навистина ќедоживеат прекрасни мигови за време на годишниотодмор,проследено со секојдневени организирани забави како аеробик во вода,зумба нап лажа и во вода, ТаиЧи, јога, пилатес, одбојка на плажа, фудбал на плажа, пикадо,игри за деца(мини диско, цртање на лице и тело), часови по традиционален танц,часови по традиционално кулинарство и многу други  активности. Прекрасниот брег на Неа Анхиалос сепротега и  до 20км во должина и има голем број на различни вулкански плажи со црвенкаст кoлоритен песок.Исто така има златен песок, како и мали камчиња и

карпи.Покрај тоа не е никаква тајна дека областа Magnesia не само што е позната по неспоредливата убавина, туку и поради оригиналноста на вкусовите од овошјето, традиционалната храна и  надалеку познатото грчко слатко од портокали,мандарини,диви оревчиња,смокви,лубеница. Вкусете ја свежата риба, јастогот кои го нудат тамошните тавернисто така уживајте во тсипурото послужено со најразличните мезиња.

 

Хотел  PROTESSILAOS 3***     www.protessilaos.com

Влегувајќи  во хотелот, ќе бидете воодушевени од едноставната ,но сепак одлично стилизирана внатрешност. Протесилaос е фамилијарен хотел кој има прекрасна локација во Неа Анхиалос сместен на прва линија од плажа, со поглед кон заливот Pagasitikosстиот располага со 1/2 и 1/2 +1 соби на база полупансион (доручек и вечера шведска маса),секоја соба располага со лцдТВ,вклучена клима во цена,сопствено купатило со туш кабина масажер,фен,дел од собите се со директен поглед према море,дел со страничен поглед према море и дел поглед градина.Во околина  на хотелот има голем број продавници, барови и рестораниотелот нуди пријатно сместување во пријателска атмосфера која ќе направи да се чувствувате како дома.Хотелот располага со кафетерија и бар, каде што можете да уживате во вашиот омилен пијалок,  и опуштите на прекрасната тераса, каде што можете да уживате во приквечерината.

 

 

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.12.2016

-15%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.03.2017

-10%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.05.2017 -7%

 

ТЕРМИН

ПП ПО ЛИЦЕ

(ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

                               1/2                  

10.06 –17.06.2017

7 ПП

Промо цена   169 €

17.06 – 24.06.2017

7 ПП

189 €

24.06- 01.07.2017

7 ПП

219 €

01.07 – 08.07.2017

7 ПП

249 €

08.07 – 15.07.2017

 7 ПП

269 €

15.07 – 22.07.2017

7 ПП

269 €

22.07 – 29.07.2017

7ПП

269 €

29.0705.08.2017

7ПП

269 €

05.08 – 12.08.2017

7ПП

269 €

12.08 – 19.08.2017

7ПП

269 €

19.08 – 26.08.2017

7ПП

259 €

26.0802.09.2017

7ПП

239 €

02.09 – 09.09.2017

7ПП

199 €

09.09- 16.09.2017

7ПП

Промо цена 169

 

НАПОМЕНА:

            Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (доручек +вечера).

•           Термините во табелата се денови на поаѓање и пристигнување .

•           Состанок на групата во 02:00 часот на паркингот спроти Х.Холидеј Ин, поаѓање во 02:30 часот.

•           Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.

•           Во соба1/2+1 дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет освен преку дозволениот бр на лица може да се смести + дете до 7 год.

•           Прво дете до 6.99 год со двајца возрасни во 1/2 соба –бесплатно.

•           За трета особа во соба на дополнително легло се однесува и за дете над 6.99 год и за возрасен добива попуст- 30% од редовната цена по лице

•           Појадокот и вечерата се на база шведска маса.

•           Бесплатно користење на интернет во лоби барот ,тераса,соба.

•           Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на Хотелот на лице место.

•           Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле аранжманот немаат право на надомест на средства во разлика на цена.

•           По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите собата во чиста состојба.

•           Во цената на аранжманот вклучено е користење на клима уред. Сопственикот на Хотелот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот уклучен додека сте на плажа или надвор од собата.

•           Доплата за соба со поглед на море  5 евра

•           За уплатени два аранжмани 7+7 ПП одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман.

•           Попустите за рано букирање и за две смени неможе да се комбинираат.

•           Превоз Скопје-Волос-Неа Анхиалос-Скопје возрасни 45 еур,деца од 2-12 год 30 еур

•           Деца до 2 год (без седиште во автобус)бесплатно

•           Сместување во собите е после 14 часот по локално време ,а напуштање на истите е во 11 часот.

•           Задолжително е да поседувате здравствено и патничко осигурување.

•           Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1еур=62 денари.

 

 

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата од 30% од целосната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 10 дена пред тргнување. Термините  дадени во табелите се денови на поаѓање и пристигнување од/во Скопје. Поаѓањето е од паркингот спроти Хотел HOLYDAY INN  во 02 часот и 30 мин наутро (состанок на групата 30мин порано). Ве молиме минмум 24часа (еден ден) пред секое поаѓање од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација , како и за времето и местото на поаѓање.

 

 

 

За реализација на аранжманот потребен е минимумод 40 патници

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14 

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Video

Медија

Коментари

Оставете коментар

Агент
fly

Најпопуларни ознаки

Предсезонска резервација

За Нас

Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година. Вработените имаат долгогодишно работно искуство што придонесува за успешно реализирани прокти, како во аранжманското и индивидулното патување така и во шалтерското работење за авио билети.

 

Социјални Мрежи

Известувања и новини

Претплати се за известувања:

Вие сте на: HomeПонудаЛетувањаГрцијаПелионПЕЛИОН - ,,НЕА АНХИАЛОС''
Scroll to Top Templates & Graphics Marketplace